چگونه در یک کشور خارجی ایمن باشیم

ساخت وبلاگ


در حالی که در یک کشور خارجی ممکن است سرگرم کننده باشد، همیشه در خارج از کشور خطر وجود دارد، همانطور که در خانه خطر است. همه بازدیدکنندگان از هر کشوری باید یاد بگیرند که خطرات در کشورهای خارجی چه هستند و چگونه از خود محافظت می کنند بدون اینکه مطمئن باشند که آنها ایمن هستند. همیشه احتمال وجود دارد که چیزی به اشتباه برسد، بنابراین، همانطور که می گویند، بهتر است که ایمن باشیم تا ناراحت نباشیم. ایمنی مهم است که توسط خودتان یا با خانواده یا دوستانتان باشد. به یاد داشته باشید اشاره گر زیر را به سفر خارجی بعدی خود را به عنوان امن و بدون هیچ زحمتی به عنوان امکان پذیر است.    1  کشور خود را پیش از رفتن به کشور تحقیق کنید. بهترین و سریع ترین راه تحقیق این است که در اینترنت برای اطلاعات قانونی و مواردی که قبل از سفر به آن کشور باید بدانید، جستجو کنید. مشاهده مشاوره های مسافرتی از منابع معتبر مانند ایالات متحده، انگلستان و دولت استرالیا و توجه به هر گونه مسائل بالقوه ای که ممکن است با آن روبرو شوید. یک مسافر خیابانی همچنین باید شماره های اضطراری و حداقل یک زبان (مانند کلمه "کمک") را بداند. همچنین مکانهایی را که باید اجتناب کنید، مانند کوچه ها، محله های بد و مناطق نور قرمز پیدا کنید. دولت شما ممکن است منابع موجود برای مسافران داشته باشد که مواردی را که شما برای آماده شدن آماده می کنید، مشخص کنید. [1]
        
آداب و رسوم محلی را بشناسید. حرکات بسیاری وجود دارد که شما ممکن است به آن عادت کنید، اما در کشورهای دیگر نیز وجود دارد که ممکن است به عنوان مخالف آنها در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، علامت شگفت انگیز "OK" که در بسیاری از کشورهای غربی مورد استفاده قرار می گیرد، ژست دست تند و زننده در کشورهای دیگر مانند یونان است. آژانس مسافرتی شما باید بتواند به شما در تعیین آداب و رسوم مورد استفاده شما کمک کند و ممکن است در کشور دیگری اثر متفاوتی داشته باشد.
        
یاد بگیرید که چگونه مردم محلی لباس. اگر مردم محلی در یک روش متوسط ​​لباس پوشیدن داشته باشند، باید همان لباس را داشته باشید. شما نمی خواهید توجه ناخواسته به خودتان، به خصوص در سایت های اهمیت مذهبی، جلب کنید.
   

    2  قبل از ترک، سه کپی از همه چیز را بخوانید. کپی پاسپورت خود، سفرنامه سفر و بلیط، کارت های اعتباری، گواهینامه رانندگی و سایر اسناد مهمی را تهیه کنید. پشت همه چیز را هم کپی کنید. در صورتی که هر اسناد شما به سرقت رفته باشد، می توانید آن را برای شما آسان تر کند، اما کپی ها را در مکان های جداگانه نگه دارید و آنها را امن نگه دارید. شما همچنین می توانید اسکن اسناد خود را در نظر بگیرید و آنها را به عنوان ضمیمه به خودتان ارسال کنید تا زمانی که و در صورت لزوم چاپ می شود چاپ شود. شما ممکن است بتوانید اسناد مهم خود را در "امن" آنلاین برای امنیت بیشتر ذخیره کنید.
  
Image titled Be Safe in a Foreign Country Step 2
    3   آدرس و شماره تلفن سفارت کشور و پایگاه های نظامی (در صورت لزوم) را قبل از ورود به کشور خارجی دریافت کنید. برای برخی از کشورها، مانند ایالات متحده آمریکا و استرالیا، ممکن است قبل از مسافرت، در کنسولگری آنلاین ثبت نام کنید. هنگامی که این کار را انجام می دهید، اگر هر گونه فاجعه طبیعی یا درگیری نظامی رخ می دهد، کنسولگری می داند که شما در کشور هستید، که اولین گام در ارائه کمک است.
        
هنگام ورود به سفارت کشور خود (یا نزدیکترین سفارتخانه) با سفارت تماس بگیرید. آنها را از محل و نام شما مطلع سازید، به خصوص اگر در کشور خارجی بی نظیر سیاسی هستید. در صورت امکان، به سفارت بروید یا حداقل آن را بر روی یک نقشه مشخص کنید و بدانید که چگونه می توانید به آنجا برسید.
   

    4  اجتناب از نگاه کردن به یک توریست. به طور کلی هیچ کدام از موارد زیر را نمی پوشید:
        
طلا و جواهر بیش از حد یا گران قیمت
        
یک جور کفش کتانی زیبا (مخصوصا لباس های سفید) - شما ممکن است وسوسه شوید زیرا شما ممکن است پیاده روی زیادی انجام دهید، اما یک جفت کفش ورزشی زیبا نشان می دهد که شما واقعا یک توریست هستید (که باعث می شود شما به عنوان یک هدف نگاه کنید دزدها [2] اگر شما باید کفش کتانی را بپوشید، اطمینان حاصل کنید که آنها نوعی نیستند که توجه را جلب کنند.
        
پکیج Fanny - یک پاکت پی سی می تواند به راحتی برچسبی (یا چاقو برداشته) را برداشته و محتویات بسته فانی را خالی کند بدون اینکه آگاه باشید.
        
کیسه های طوطی با یک نام اپراتور گروه یا نماینده گروه تجربی وارد شده اند
        
بدیهی است لباس جدید
        
الکترونیک - اگر شما باید آنها را به ارمغان بیاورد، آنها را در قدیمی ترین، کوله پشتی ترین مورد که می توانید پیدا کنید قرار دهید.
   

    بررسی کنید که آیا شیر آب امن است. به خاطر داشته باشید که آب شیر ممکن است از مواد شیمیایی مختلف در کشور خودتان درمان شود و اگر شما آن را بخورید، مخصوصا برای کودکان و سالخوردگان، بیمار شوید. [3] همچنین، هنگام خرید آب از فروشندگان در خیابان ها، اطمینان حاصل کنید که کلاه هنوز به حلقه آن متصل است.

    مراقب باشید با برخورد های جنسی. بیماری های منتقله از راه جنسی (STDs) برای همه شهرها در سراسر جهان، حتی خودتان، رایج هستند. وقوع STD ها مانند ایدز و سیفلیس در برخی از شهرها، به ویژه در میان روسپیان، بیشتر است. به یاد داشته باشید تنها حفاظت تضمین شده، ابتلا به رابطه جنسی نیست، اما اگر شما انجام دهید، لباس خود را بپوشانید یا از شرکای خود بخواهید که محافظت کند که انتقال بیماری را کاهش می دهد و در صورت لزوم اقدامات احتیاطی علیه تجاوز به عنوا را انجام می دهد.

اطلاعات شخصی خود را مخفی نگه دارید. هیچکس جز شما نیازی به دانستن کجا ماندن، جایی که می روید و وقتی انجام می دهید. مهم نیست که چه شخصی قابل اعتماد باشد، مهم نیست که آنها اطلاعات شخصی شما را بدانند. اگر کسی می پرسد کجا ماندن، پس دروغ می گویند هنگام چک کردن در یک هتل، شماره اتاق خود را هر وقت با صدای بلند می گویند. در حالت مطلوب، کارمند هتل باید در مورد آن نیز احتیاط داشته باشد (شماره اتاق را در جعبه کلیدی خود بنویسید) اما اگر فکر می کنید دیگران تعداد اتاق شما را می شنوند، فقط بخواهید آن را تغییر دهید.

اتاق خود را حفظ کنید از یک اتاق که در طبقه همکف یا در نزدیکی آسانسور و یا پله های آتش نشانی نیست، بپرسید، به طوری که آنها تمایل دارند بیشتر به آنها اعتماد کنند. گوه ی لاستیکی را بردارید و آن را هر شب در زیر درب خود بگذارید، فقط در مورد. اگر کسی یک کلید داشته باشد یا قفل را برداشته باشد، گوه ی لاستی به شما می دهد که زمان کافی برای جابجایی و درخواست کمک بگیرید. اگر گوه ای ندارید، صندلی را در برابر دستگیره قرار دهید. هنگام ترک آن علامت "مزاحم نشوید" را روی درب قرار دهید تا مردم فکر کنند که در آنجا هستند. تلويزيون را با حجم متوسط ​​بپردازيد تا مردم نميتوانند بگويند اتاق شما اشغال شده باشد يا نه. اشیای ارزشمند خود را از بین نگذارید در یک ظروف امن یا در ظاهر آشکار (مانند جعبه نان). [4]

Image titled Be Safe in a Foreign Country Step 8
مودب و بی ادب باشید اگر شما آرام و احترام هستی، به احتمال زیاد در رفتار خود به خودتان توجه بیشتری خواهید کرد. با این حال، بسته به آداب و رسوم محلی، فرض بر این نداشت که دوستی اضافی مفید باشد - ممکن است به عنوان یک دعوت نامه ای که هرگز به معنای ارائه آن نیست، به ویژه اگر شما زن هستید، تفسیر شود. اجتناب از انجام هر کاری (داشتن نوشیدنی، انجام مواد مخدر) که باعث می شود که شما به هرج و مرج و یا خصمانه. نه تنها شما را به نحوی منفی توجه می کند، بلکه شما نیز آسیب پذیر تر خواهید بود زیرا شما به طور کامل هشدار نمی دهید.
Image titled Be Safe in a Foreign Country Step 9
10 اسناد خود را به صورت استراتژیک حمل کنید. کارت اعتباری، پول نقد، کارت شناسایی و گذرنامه خود را در همان محل قرار ندهید.
Image titled Be Safe in a Foreign Country Step 10
    کارت های نقدی و اعتباری را از کارت شناسایی جدا کنید. با نگه داشتن چیزهایی که از هم جدا شده اند، خطر از دست دادن همه آنها را دزدیده است.
    
همیشه پول نقد را در یک کفش، یک جیب پنهان یا در کفش دیگری بپوشانید، در صورت نیاز به نقدی فوری برای سوار شدن به تاکسی یا چیزی سریع برای خوردن. پول زیادی را حمل نکنید و زمانی که پرداخت می کنید هرگز آن را فلش نکنید.
    
اگر شما یک کیف پول دارید، آن را در جیب شلوار جلو خود بجای پشت و کیف دستی خود قرار دهید تا نزدیک بدن باشد. برای امنیت بیشتر، یک کیف پول مجلسی را تهیه کنید - یک کیف پول ارزان با مقدار کمی پول واقعی و کارت های اعتباری منقضی شده و شناسه های جعلی.


11 از این کیف پول جعلی استفاده کنید در صورتی که مورد ضرب و شتم قرار گرفته و مجبور شوید آن را لغو کنید. آن را به سوی آنها بکشید، اما برای آنها بیشتر تلاش کنید. وقتی که آنها برای گرفتن کیف پول اقدام می کنند، شما می توانید راه دیگری را برای از بین بردن آنها به دست آورید. گروگان ها بیشتر به پول نقد علاقه مند هستند و تا زمان بررسی کارت های جعلی و شناسه ها زمان بیشتری را صرف نخواهند کرد.

Image titled Be Safe in a Foreign Country Step 11
12 راه رفتن به سمت ترافیک. به این ترتیب، هیچ خودرویی نمیتواند پشت سر شما غلبه کند و مرتکب جرم شود. این نیز برای دزدان بر روی اسکوتر ها شناخته شده است تا بتوانند کیف های دستی را از بین ببرند. کیف دستی / چمدان خود را در کنار بدن خود نگه دارید که دور از ترافیک است. با انجام این کار، می توانید خطر تصادفات را نیز کاهش دهید که ممکن است ناشی از عدم رعایت اتومبیل های عقب نشینی پشت سر شما باشد.

13 هنگام استفاده از حمل و نقل عمومی مراقب باشید. جلوگیری از تاکسی های بدون مجوز. با این حال بهتر است یک ماشین را استخدام کنید یا یک اتوبوس یا قطار ببرید. سعی کنید یک صندلی در جلوی اتوبوس داشته باشید، همانطور که در نزدیکی راننده قرار دارید. شما نباید هرگز در طبقه بالا یک اتوبوس در اواخر شب بخوابید. اگر قطار می کنید، سعی کنید صندلی را در یک وانت شلوغ در یک وسط قطار پیدا کنید. این به این معنی است که شما فقط باید نیمی از یک پلتفرم به طور بالقوه یکنواخت و ضعیف روشن را راه بیاورید. در صورت لزوم، نزدیک دکمه اضطراری / اینترکام ببندید.

Image titled Be Safe in a Foreign Country Step 13
14 هرگز با یک غریبه وارد ماشین نشوید. اگر یک راننده تاکسی گواهی شده باشد، پس از اطمینان از شناسایی آن اطمینان حاصل کنید. اگر دیر یا زود متوجه شوید که در یک ماشین راننده تاکسی غیرقانونی هستید، از پنجره یا درب دور شوید.

15 اگر شما یک تاکسی می کنید، در صندلی جلو نشسته اید، مخصوصا اگر شما یک زن هستید. اطمینان حاصل کنید که درب از داخل باز می شود. هنگامی که به مقصد خود می رسید، پول بلافاصله بپردازید و در ماشین باقی نمانید.

Image titled Be Safe in a Foreign Country Step 15
16 در صورت رانندگی، به تغییرات در قوانین جاده توجه داشته باشید. بعضی از کشورها در سمت چپ جاده رانندگی می کنند و دیگران در سمت راست. در ایالات متحده آمریکا، شما در سمت راست رانندگی می کنید؛ در ژاپن انگلستان، استرالیا یا نیوزیلند شما در سمت چپ رانندگی می کنید. رانندگی در طرف مقابل از جاده به آنچه که شما عادت کرده است تنظیم قابل توجهی است؛ به طور خاص، در هنگام چرخش مطمئن باشید که در سمت راست جاده قرار دارید، بسیار مراقب باشید. همچنین، بیش از حد مطلوب لازم نیست. به عنوان مثال، از فضای پارکینگ عقب بیرون می آیند، اما اگر نوبت را از دست ندهید، به عقب برگردید. پشتیبان گیری در سمت اشتباه جاده حتی مشکل تر از رانندگی در طرف اشتباه جاده است.

Image titled Be Safe in a Foreign Country Step 16

charter...
ما را در سایت charter دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : zahra blitcharterhavapima بازدید : 1832 تاريخ : چهارشنبه 1 آذر 1396 ساعت: 3:28